Izvēlies savu ceļojumu

Galamērķis

Ceļojuma veids

Ceļojuma laiks

Ceļojuma budžets

Novietojusies starp diviem kontinentiem, Turcija jau vēsturiski ir tilts starp austrumiem un rietumiem un tās kultūra ir austrumnieku un rietumnieku kultūru īpatnējs sajaukums. Turcija ir antīku dārgumu glabātuve, šūpulis daudzām senām civilizācijām. Mūsdienu Turcijā ir iespēja apskatīt daudz vēsturiski nozīmīgu pilsētu – Efu, Troju, Miletu, Asosu, Pergamu. Lai kurp dotos Turcijas Mazāzijas teritorijā, jūs visur …

Novietojusies starp diviem kontinentiem, Turcija jau vēsturiski ir tilts starp austrumiem un rietumiem un tās kultūra ir austrumnieku un rietumnieku kultūru īpatnējs sajaukums. Turcija ir antīku dārgumu glabātuve, šūpulis daudzām senām civilizācijām. Mūsdienu Turcijā ir iespēja apskatīt daudz vēsturiski nozīmīgu pilsētu – Efu, Troju, Miletu, Asosu, Pergamu. Lai kurp dotos Turcijas Mazāzijas teritorijā, jūs visur nokļūsiet Bībelē aprakstītās pasaules senākajās vietās. Te ir apskatāma Jaunavas Marijas māja, Atklāsmes septiņas baznīcas, Sv. Pāvila cietums, Sv. Nikolaja kapa vieta. Valstī atrodas divi no septiņiem pasaules brīnumiem – Artemīdas templis Efes pilsētā un Galikarnas mauzolejs. Neskaitāmas leģendas pavadīs Jūs visur – Kleopatras ala, caur kuru tā no savas pils kāpusi uz jūru peldēties, Kleopatras klints, no kuras tā nometusi sev nevēlamos mīlniekus, Klepatras smilšu pludmales, kuru smalkās smiltis vestas no Ēģiptes krastiem un Maķedonijas Aleksandra.ieņemtie un neieņemtie cietokšņi. Turcija ir viena no visvairāk apmeklētajām valstīm pasaulē. Ceļotājus šurp vilina labiekārtotās Vidusjūras pludmales, augsts apkalpošanas līmenis un vēl nesenā pagātnē – zemās cenas. Šī zeme ir bagāta ar pieminekļiem, kurus atstājušas senās civilizācijas. Turcijas sirds – Stambula, senā un slavenā Konstantinopole. Šeit iet robeža starp Eiropu un Āziju. Pilsēta izpletusies Bosfora jūras šauruma krastā, vienlaicīgi divos kontinentos. Ceļotājus šeit vilina Sofijas katedrāle – bizantiešu mākslas šedevrs un slavenā Zilā mošeja. Šeit atrodas arī slavenais Lielais Stambulas tirgus, lielākais pasaulē, kura 65 ielās ir izvietojušās 4500 veikalu un sīktirgotavu. Šeit var nopirkt visu – sākot ar amatnieku darinājumiem, un beidzot ar datortehniku. Turcija ir neatkārtojamas viesmīlības zeme. Šīs zemes iedzīvotāju viesmīlība ir gan amata pienākums un laba biznesa ķīla, gan dienvidnieciski siltas sirds aicinājums.

Ģeogrāfiskais stāvoklis

Valsts atrodas Eiropas dienvidaustrumos un Āzijas rietumos. Ziemeļrietumos robežojas ar Bulgāriju, Grieķiju, ziemeļaustrumos ar Gruziju un Armēniju, austrumos ar Irānu, dienvidos ar Irāku un Sīriju. Ziemeļos Turciju apskalo Melnā jūra un Marmora jūra, dienvidos – Vidusjūra, rietumos – Egejas jūra. Augstākā virsotne Ararats 5165 m v.j.l.


Platība: 779 452 km2

Iedzīvotāju skaits: 69 749 000

Valsts iekārta: Konstitucionāla prezidentāla republika

Galvaspilsēta: Ankara (2 930 000)

Lielākās pilsētas: Stambula, Izmira, Adana, Gaziantepa, Antalja, Bursa.

Oficiālā valoda: Turku

Reliģija: Musulmaņi (99%), kristieši (0,2%).

Klimats: Subtropisks Vidusjūras klimats. Vasaras ir karstas, vidējā jūlija temperatūra ir no +23ºC līdz +33ºC, ziemas ir siltas, janvāra vidējā temperatūra ir no +13ºC līdz +15ºC. Ankarā klimats ir kontinentālāks, Stanbulā un Antālijā ir Vidusjūras klimats. Vidējais nokrišņu daudzums ir 1600 mm gadā, pārsvarā kalnu pakājēs un rudens-ziemas periodā. Labākais apmeklēšanas laiks ir no aprīļa līdz jūnijam un no septembra līdz oktobrim.

Laika starpība: Turcija atrodas vienā laika joslā ar Latviju.


Apskates objekti

Stambula ir bagāta ar dažādiem apskates objektiem – vecpilsēta, Sv. Sofijas baznīca, Suleimanā mošeja un kapenes, Dolombače pils, slavenā Zilā mošeja, Beilerbeji pils, Galata tornis, Anadoluhisaras cietoksnis, Ēģiptes obelisks, Čūskas kolonna, Lielais tirgus – lielākais tirgus pasaulē ar 65 ielām, Sultanahmeda laukums, Serpentīna kolonn, Turku un musulmaņu mākslas muzejs, Mozaikas muzejs, Arheoloģijas muzejs.

Netālu no Stambulas atrodas izklaides parks Tatilja – pats lielākais Eiropā ar dažādām atrakcijām, 15 izklaides programmām, amfiteātri, veikaliem, kafejnīcām, restorāniem. Ankara – Turcijas galvaspilsēta. Tā ir ļoti sena, apskates vērta ir vecpilsēta, Ak Kale tornis, Hadži Bairan mošeja, Ataturka mauzolejs, Augustina un Roma tempļu drupas, Hetu civilizācijas muzejs un daudzi citi muzeji.

Izmira – Homēra dzimtā pilsēta. Šeit noteikti vajadzētu apskatīt Jahlas mošeju Konaka laukumā, Kadifekale cietoksni, muzejus, Kultūras parku, Diānas pirtis un Agamemnona termālos avotus. Pilsētas apkārtnē atrodas vairāki kūrorti. Didima ir pazīstama ar Altin Kuma kūrortu un Apolona Bergama – akropole, Atēnas, Dionīsa, Hēras un Asklepiona tempļi, Zeva altāra drupas. Noteikti jāredz arī Trojas drupas, kur daļēji ir saglabājušās iebraucamā estakāde un pilsētas vaļņi, akropole un Atēnas templis. °°

Antālija ir tūristu iecienītākais kūrorts – burvīga daba, izsmalcinātas viesnīcas, tīrākās pludmales. Apskates vērts ir pilsētas vēsturiskais centrs – Kaleiči, Adriana vārti, Eski Džami mošeja, Mevlevihane klosteris, ūdens parks. Netālu no pilsētas atrodas Djūdenas un Kēprjū ūdenskritumi, Gjūveras kanjons, Karaina ala. Side ir sena pilsēta un viens no visvairāk apdzīvotajiem valsts dienvidu kūrortiem, līdz mūsu dienām ir saglabājušās amfiteātra paliekas, Imperatora Vespasiāna statuja, Fortūnas templis, Fontāns, Agora, romiešu pirtis, akropole un akvedukts. Alānija ir pazīstama kā kādreizējā Korakesiona pirātu bāze.

Apskates vērts ir Bizantijas laika cietoksnis, Sarkanais tornis, Damlataša ala, Fosfora ala un daudzas citas alas. Pamukale ir viens no valsts brīnumiem – sāls terases klimtīs, kuras ir līdzīgas lielām vannām un kurās ir minerālūdeņi un karstie avoti. Savukārt Bursa ir Osmaņu Impērijas pirmā galvaspilsēta, galvenie apskates objekti šeit ir Zaļais mauzolejs, Zaļā mošeja, Orhan Gazi Džami mošeja, Ulu Džami mošeja ar divdesmit kupoliem, Turku-Islama muzejs, bet Gēremē ielejas alas ir vienas no apmeklētākajām Turcijā.

Kapadoķija – viens no pasaules dabas brīnumiem. Pirms miljoniem gadu no vulkāna lavas izveidojās jauni mīkstas grunts masīvi. Dažādas iežu cietības, vēja un lietus ietekmes dēļ tapa dīvainu formu kalni, kas laika gaitā tika pārvērsti par unikālu pazemes labirintu pilsētu.

Uz dienvidrietumiem no Antālijas atrodas viens no populārākajiem kūrortiem Turcijā – Kemera. Tas paslēpies aiz Tauru kalnu nogāzēm zaļo priežu mežu ēnā. Kādreizējais zvejnieku ciemats ir kļuvis par skaistu pilsētiņu, kurā izvietotas mūsdienīgas viesnīcas, restorāni, klubi, bāri, diskotēkas un veikali. Kemera ir viens no atzītākajiem jahtu un zemūdens niršanas centriem Turcijā.